Laptop Acer – Aspire 3610

Do napisania tego tekstu zmusiło mnie życie no i trochę pazerność (może zbyt mocno powiedziane, ale na pewno wykorzystywanie w pewien sposób niewiedzy kupujących) wielkich korporacji, które tylko czekają aby złupić klienta na każdym kroku. Przedmiot badania jak w tytule Acer Aspire 3610. Objawy? Nie można zainstalować od nowa systemu operacyjnego Windows XP Home bo nie ma płytek a na tym, który jest zainstalowany dziwnie działa USB i coś tam jeszcze.

Na początek mała uwaga. Wszystkie uwagi/sugestie zawarte tutaj w razie stosowania wykonujesz na własne ryzyko i nie możesz mieć jakichkolwiek pretensji do mnie, że coś nie działa lub poszło nie tak . Dobrym pomysłem byłoby zrobienie sobie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych ze swojego laptopa. Radzę też zapoznać się najpierw z całą treścią artykułu i to najlepiej trzykrotnie i jeżeli nie czujemy się na siłach to warto poprosić o to kogoś bardziej kompetentnego!

AKTUALIZACJA (31.12.2007): Z uwagi na to, że znowu trafił do mnie laptop Acer tylko inny model, jednak z tym samym objawem czyli brak opcji „recovery” poszukałem tym razem na sieci innego rozwiązania niż to które spreparowałem jakiś czas temu w tym wpisie. Cała zabawa zdecydowanie się skraca i bardzo upraszcza a o wszystkim możemy przeczytać na tym forum.

Faza pierwsza oględziny:

Laptop został zakupiony z systemem WinXP Home PL SP2 jak wynika z nalepki licencyjnej, jednak zainstalowano na nim WinXP Professional – dlaczego nie dochodziłem. W momencie instalacji innego systemu uszkodzeniu uległ program Acer eManager. Laptopy Acer (przynajmniej ten model ale podejrzewam, że większość w aktualnej ofercie, zresztą nie tylko tego producenta) są skonstruowane tak – posiadają ukrytą partycję z instalacją systemu operacyjnego w tym przypadku jest to WinXP Home PL SP2 oraz wszystkimi sterownikami i programami domyślnie dostarczanymi z danym modelem laptopa. Laptopy nie posiadają żadnych płyt instalacyjnych co na pewno myli klientów, którzy kupują komputer głównie po to żeby z niego korzystać i nie wnikają w szczegóły, bo się po prostu na nich nie znają – ma działać i już. Dziwne to trochę posunięcie, bo np w przypadku awarii naszego dysku twardego a po skończeniu się gwarancji, prawdopodobnie nie jesteśmy w stanie uzyskać bezpłatnie kopii tej partycji. Koszt nowej płyty instalacyjnej w serwisie Acer to bagatela 150 zł. Podobno przy pierwszej instalacji system prosi o płytę DVD, na której robi kopię całej tej partycji, ale tak jak napisałem wyżej, ludzie którzy nie wnikają/nie znają się prawdopodobnie zgubią tę płytę zaraz po nagraniu. Z drugiej też strony, nie mamy 100% pewności, że kopia ta wykona się całkowicie poprawnie. Model biznesowy jak to model ma swoje wady i zalety, jednak w moim mniemaniu 150 zł za nową płytę instalacyjną to zdecydowanie za dużo (aktualnie zupełnie nowy winXP Home PL SP2 kosztuje około 300zł) – tym bardziej, że istnieje możliwość kompletnie bez winy ze strony kupującego (awaria dysku, złe wykonania pierwszej kopii dvd etc) utracenia danych zawartych na partycji wraz z zakupionym laptopem. Jak widać duże korporację bardzo lubią, jak im się płaci po kilka razy za tę samą rzecz. Dlatego też nie dziwię się, że tak bardzo podoba im się DRM ale basta! wróćmy do głównego wątku. Co do samego laptopa, to nie ma się co przyczepiać. Wykonanie jest porządne i jakoś też na dobrym poziomie a jako, że właśnie zaczęły krążyć plotki o wykupie Acer’a przez Dell’a to przyszłość rysuje się raczej pozytywnie.

Faza druga czy coś da się zrobić by nie wydać owych 150 zł:

Na szczęście ukryta partycja nie została w żaden sposób naruszona ani skasowana także jest już całkiem niezły punkt zaczepienia. Przeglądając chwile wyniki z googla nie tylko ten laptop skończył tak jak skończył. W pomocy technicznej/serwisie Pan miał dla mnie tylko złotą radę „kupić płytę za 150 zł bo inaczej się nie da”. Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że zawsze się coś da i tak też było w tym przypadku. Plan zarysował się prosty – przerzucić dane z ukrytej partycji na partycję D i bliżej im się przyglądnąć. Domyślnie latop ten miał taki układ partycji – dysk 80GB podzielony na 3 partycje:
1 – ukryta partycja fabryczna wielkość 3GB
2 – partycja systemowa startowa C – wielkość 35GB
3 – partycja na dane D:Acerdata – wielkość 35GB
Po skopiowaniu i przyglądnięciu się plikom na ukrytej partycji postanowiłem pokombinować i oto co uzyskałem.

Faza trzecia „uwielbiam zapach napalmu o poranku” czyli działamy:

Jeszcze raz. Wszystkie uwagi/sugestie zawarte tutaj w razie stosowania wykonujesz na własne ryzyko i nie możesz mieć jakichkolwiek pretensji do mnie, że coś nie działa lub poszło nie tak . Dobrym pomysłem byłoby zrobienie sobie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych ze swojego laptopa. Radzę też zapoznać się najpierw z całą treścią artykułu i to najlepiej dwukrotnie i jeżeli nie czujemy się na siłach to warto poprosić o to kogoś bardziej kompetentnego!

Ja zrobiłem to przy pomocy narzędzi GNU/Linux być może istnieje też możliwość przy pomocy zainstalowanego na naszym laptopie Windowsa jednak mi na pewno nie chce się tego szukać. Pobieramy tę dystrybucję SystemRescue-CD i wypalamy na płycie CDR lub CDRW. Wrzucamy do napędu i bootujemy z niej naszego laptopa (domyślnie w biosie jest ustawione bootowanie najpierw z napędu optycznego a później z dysku twardego – jeżeli chcemy mięć nad tym kontrole możemy włączyć opcję F12 Boot Menu czyli przy starcie biosu wciskamy klawisz F12 i wybieramy urządzenie, z którego ma wystartować nasz laptop). Płyta wystartuje i pokaże nam się bootscreen, na którym wciskamy klawisz enter. Zacznie uruchamiać się system operacyjny (jest to Gentoo LiveCD) przy wyborze języka podajemy numer 28 lub klepiemy w klawisz enter. Po chwili pojawi nam się shell i znak zachęty. Teraz musimy wykonać kilka magicznych czynności aby przekopiować pliki z ukrytej partycji na partycje widoczne w naszym systemie. Dla osób, które znają unixa/linuxa/bsd/solarisa będzie to sprawa trywialna, dla tych którzy nie czują się na siłach proponuje skorzystać z tej ściągawki:
1) podłączamy naszą ukrytą partycję do katalogu /mnt/floppy (wklepujemy w konsoli na laptopie):
mount /dev/hda1 /mn/floppy
i wciskamy klawisz enter
2) podłączamy naszą widoczną partycję D i teraz uwaga jeżeli system plików na partycji to FAT32 to robimy tak (wklepujemy w konsoli na laptopie):
mount /dev/hda3 /mnt/windows
jeżeli jest to system plików NTFS to robimy to tak (wklepujemy w konsoli na laptopie):
ntfs-3g /dev/hda3 /mnt/windows

Po więcej informacji o partycjach odsyłam np tutaj albo do googla.

3) mamy podmontowane nasze windowsowe partycję a więc możemy kopiować dane. Jeżeli nie stworzyliśmy katalogu, do którego chcemy skopiować dane z ukrytej partycji to tworzymy go przy pomocy polecenia (wklepujemy w konsoli na laptopie):
mkdir /mnt/windows/sys-partycja
no i przystępujemy do kopiowania (wklepujemy w konsoli na laptopie):
cp -r /mnt/floppy/* /mnt/windows/sys-partycja
Trochę to potrwa bo danych jest prawie 3GB. Jeżeli znowu pojawi się nam konsola z możliwością wpisywania poleceń to znaczy, że kopiowanie zostało wykonane i możemy restartować komputer dlatego też nasze ostatnie polecenie to (wklepujemy w konsoli na laptopie):
reboot
System sam zacznie się restartować a my po wyciągnięciu płyty z napędu logujemy się znowu do naszego starego systemu windows. Teraz tak, jeżeli mamy naszą kopię na płycie DVD wykonaną podczas pierwszego uruchomienia naszego laptopa a nie możemy jej z jakiś powodów odpalić to musimy odszukać w plikach z naszej ukrytej partycji obrazu płyty ratunkowej a mieści się on tutaj: /sys-partycja/d2d/stcdboot.iso. Pliku obrazu stcdboot.iso musimy nagrać na płytę CDR/CDRW przy pomocy programy do nagrywania jaki posiadamy (jeżeli nie to może to być np deepburn). Później pozostaje tylko restart komputera i odpalenie go z płyty zawierającej dane z obrazu stcdboot.iso a dalej to już tylko next next ;) Jeżeli sprawa jest trudniejsza tak jak w moim przypadku czyli nie posiadamy płytki z kopią tworzoną podczas pierwszej instalacji i nie możemy dostać się do menu Acer eManager a nie chcemy wydać 150 zł, o których wspomniałem na początku, to musimy użyć małego fortelu. Przy pomocy narzędzia do partycjonowania dysków np gParted lub Partition Magic wydzielamy z naszej ostatniej partycji D trochę miejsca wystarczy 3GB na nową partycję. Tworzymy na naszej nowej partycji system plików FAT32 i oznaczamy ją literą X (uwaga to bardzo ważne – nie może być żadna inna litera typu E,F lub O!!!) po czym kopiujemy całą zawartość katalogu /sys-partycja (uwaga cała zawartość tego katalogu ma być przekopiowana do nowej partycji X czyli to wszystko co jest w katalogu /sys-partycja powinno bezpośrednio znaleźć się na partycji X). Teraz już tylko pozostaje nam z tak przygotowanej partycji uruchomić plik d2d.exe aby rozpocząć proces odzyskiwania. Wszystko przebiegnie ok jednak na końcu system poinformuje nas o jakimś błędzie o ile pamiętam brak pliku prelog czy jakoś tak. Nie musimy się tym martwić, bo my tak naprawdę wiemy, że ta sztuczka nam się nie udała do końca. Za to dała nam tyle, że posiadamy teraz już poprawnie zainstalowany Acer eManager. Po restarcie systemu (raczej nam się to nie uda normalnie bo jest on już mocno zmasakrowany), dlatego proponuje power off i power on, podczas startu biosu wciskamy kombinację ALT+F10 (oczywiście musimy mięć włączoną w Biosie opcję D2D Recovery) i dostajemy menu gdzie po kliknięciu kilku next w końcu wybieramy restore to factory default i teraz ta operacja przebiegnie już bez problemów z ukrytej partycji. Po całej procedurze uzyskamy świeżo zainstalowany system a laptop powróci do stanu, że tak się wyrażę pierwszej świeżości. Należy zwrócić uwagę, że program odzyskujący system domyślnie instaluje go na partycji C uprzednio ja formatując a więc jeżeli mamy na niej jakieś ważne dane to należy przegrać je na inną partycję a najpewniej na inny dysk twardy lub płytę DVD. Po przywrócenia laptopa to ustawień fabrycznych możemy oczywiście usunąć stworzoną przez nas partycję X a miejsce to przyłączyć to partycji, z której je wydzieliliśmy.

No i to chyba wszystko w tym temacie co miałem do powiedzenia.

Reklamy

49 comments

 1. fofo

  A nie prosciej po prostu, sciagnac z oficjalnej strony acer program erecovery (lub inny nieoficjalny program, ktorych wiele) i poprzez niego wypalic zawartosc ukrytej partycji na dvd? Nie rozumiem po co tyle kombinacji aby wykonac prosta czynnosc. Posiadam Acera 2414 i wlasnie tak postapilem.
  pozdrawiam

 2. reggie

  a jednak jest znacznie prostszy sposob.sam sie meczylem z pol godziny z podobnym problemem.czysty laptop,ale nie moglem go z ukrytej partycji uruchomic i co? wpisalem w google jak uruchomic laptopa z ukrytej partycji i po przeczytaniu ze dwoch postow na dwoch forach co mamy?:)wystarczy co by w biosie opcja d2d recowery byla na enabled czyli aktywna i przy starcie acerka klawisze alt+F10 i startuje z ukrytej i instaluje a potem to juz standart

 3. xbartx

  fofo: Tak jak napisałem w mailu podeślij link do programu to tutaj umieszczę. Ja nie miałem wtedy dostępu do sieci, więc sobie tak poradziłem.

  reggie: Bez zainstalowanego na dysku programu Acer eManager nic nie pomoże opcja d2d w biosie, bo ona po prostu przy starcie i wciśnięciu alt+F10 odpala ten program.

 4. Czarnysg

  A czy ktoś mógłby mi podesłać orginalny plik z acera 3610 boot.ini gdyż przez przypadek usunołem tan plik i nie moglem odpalic windy nastepnie udało mi się z z konsoli windy utworzyć domyślny plik boot.ini i dlatego nie umie przywrocic kopi chyba zapasowej windy bo wchodząć w recovery i każądz przeinstalowac system to wina sie zamyka i odpala na nowo nic nie robiąc

 5. Krzysiek

  Witam, mam wlasnie ten sam problem, acer aspire 3690, byl zainstalowany system z ukrytej partycji (win xp media center edition), oczywiscie nie zrobilem plytek z backupem po instalacji bo trwalo to wieki i nie wytrzymalem :) Zachcialo mi sie zobaczyc jak wyglada vista, zainstalowalem, wyglada fajnie ale nic pod nia nie dziala wiec chcialem wrocic do starego systemu, no i wlasnie… alt+ f10 oczywiscie nie zadzialal. Przeczytalem chyba wszystkie fora jakie tylko mozna bylo, znalazlem Twoj tekst, generalnie wszystko ma sens wiec robilem krok po kroku… Wydzielilem sobie partycje X, odpalilem z niej d2d.exe, wyskoczyl blad tak jak mial wyskoczyc, robie restart… i tyle :/ system padl, nadal nie dziala alt + f10 i winda juz nie wstaje, wyswietla sie komunikat:”NTLDR is missing Press any key to restart” Nie pisze tego z jakimkolwiek wyrzutem bo wiem ze robilem to wszystko na wlasna odpowiedzialnosc :) ale jak masz jakis pomysl co z tym dalej zrobic to bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc, siedze nad tym juz 9 godzin i nie mam pojecia co jeszcze moge zrobic :/ Wiem tylko ze nastepnym razem kupie Fujitsu-Siemens… ;>
  Z gory dzieki za pomoc, Pozdrawiam!

 6. łukasz

  witam mam problem z windows xp w acer 3690 gdy włączam komputer wyświetla sie informacja ” operating system not found ” a na dodatek nie moge uruchomic formatowania z cdrom
  z góry dzięki

 7. Monika

  Posiadam Acera 2492WLMI i wlasnie chce zrobic formata i mam problem … hmm zacielam sie na tym 1) podłączamy naszą ukrytą partycję do katalogu /mnt/floppy (wklepujemy w konsoli na laptopie):
  mount /dev/hda1 /mn/floppy pisze idealnie jak tu i wyskakuje mi blad cos tam z floopem moge dokladnie napisac co pisze ale wole pomoc na gg tak szybciej sie to zrobi zamiast tego forum .. pozdrawiam
  3715562

 8. Karol

  Hejka, wiem, że napisałeś tego posta prawie pół roku temu, ale może chcesz i możesz mi pomóc. Na tej ukrytej partycji (lub na płytce, jeżeli ją sobie zgrałeś na płytkę) jest katalog d2d, a w nim katalog images. W tymże katalogu są – jak sama nazwa wskazuje – ok. 50cio megowe obrazy. Mi do szczęścia brakuje tego o numerze/rozszerzeniu 020, bo mój się popsuł i podczas przywracania systemu do factory defaults dochodzi do pliku 71e4e102.020 i wyskakuje error. Próbowałem skopiować pod linuxem zawartość ukrytej partycji i nic to nie daje, bo mogę skopiować tylko 22,7 MB z 51 MB jakie ma ten plik (reszta kopiuje się bez problemu full wypas, full color itede). Pewnie się skorumpował ;-)
  Nie wiem, czy istnieje inny sposób, czy tylko ten przeze mnie opisany – wszelkie sugestie mile widziane. Jeżeli mógłbyś mi udostępnić ten plik, byłbym bardzo wdzięczny. Ja mam co prawda WinXP Pro i to z USA, ale może zadziała … Oczywiście, nie musisz odpisywać tutaj, możesz mi skrobnąć odpowiedź na maila. Z góry dzięki za pomoc i poświęcenie czasu na przeczytanie nieco długiego komentarza.

 9. acer

  witam też mam problem z windows xp w acer 3690 gdy włączam komputer wyświetla sie informacja ” operating system not found ” a na dodatek nie moge uruchomic formatowania z cdrom
  z góry dzięki

 10. szony

  hej. kupilem Acerka as 7520, system ktory byl wgrany to Vista, ja wgralem sobie XP, ale po jakims czasie chcialem powrocic do Visty. jednakze nie moge poprzez nacisniecie Alt+F10 skopiowac systemu z ukrytej partycji na dysk c…czy jest jakis program ktory pozwoli mi zrobic obraz tej ukrytej partycji a potem odpale go sobie na kompie albo program ktory wyswietli mi wszystkie pliki ktore znajduja sie na tej ukrytej partycji??
  Prosze o pomoc

 11. Andrzej

  Witam .
  mam problem podobny do wszystkich tylko że z tego co mi wiadomo to na partycji „C” znajdowały sie jakieś pliki lub być może skrut do ukrytej partycji kiedy sformatowałem dysk C żeby sobie zobaczyć jak wygląda Vista d2d przestało działać ale pisało mi że brak jest jakiegoś pliku przy pomocy jakiegoś programu już w tej chwili nie pamiętam jakiego skopiowałem ukrytą partycję na partycję D odpalając wszystkie exe jakie znalazłem na tej partycji w końcu udało mi się uruchomić d2d przez Alt +F10 ale ostatnio złapałem jakiegoś wirusa i nie chciał się odpalić sformatowałem dysk ponownie i niestety nie moge tym razem niczego zrobić . Mam takie pytanie i jednocześnie prośbę czy ktoś wie jakiego programu użyć żeby widziła ukrytą partycję żeby można było ją wypalić bezpośrednio na płytę jeśli ktoś wie to prosze o kontakt na maila lub GG 1054448 emal alfa@os.pl jestem uchwytny raczej po godzinie 22 giej .dziękuję i pozdrawiam
  Andrzej

 12. Kozlik

  dzieki dla reggie! uratowałeś mi dupe tym sposobem… bo alcohol z vista sie okazał nie kompaktybilny i wogóle win mi nie odpalał a to alt+f10 naprawiło tzn reinstalowało windows ale dane na d zostały :D dzia

 13. krzy80

  HELP!!! mam acera 3610 i bardzo duży związany z nim problem, a mianowicie: wciąż mi się wiesza i jest strasznie powolny. stawiałem systm już ze 4 razy w najlepszym przypadku działał 4m-ce bez zarzutu ale w końcu nadszedł ten dzień… co lepsze po co drugim stawianiu systemu niemożliwe było nawet przeprowadzenie defragmentacji do końca nawet na pustym i świeżym systemie. Nie mam już pomyslów. Proszę pomóżcie… zakładam że nawet gdy ponownie postawie system z tej ukrytej partycji i tak długo nie będzie sprawny.obecnie mam ten mniej przychylny okres-przy co drugim uruchomieniu sys. wyskakuje mi sprawdzanie dysków…

 14. Norek

  Witam
  Ja posiadam Acera Aspire 5720zg i jakos instalujac viste gdzies chyba pominolem opcje wypalania dvd. poprostu na samym poczatku wsadzilem pusta plyte i czekalem az system sie o nia dopomni a tu nic instalacja dobiegla do konca a plytka pusta. Chcial bym miec ta kopie na plycie moze i nawet dwie wkoncu sa tam i sterowniki i windows za ktorego zaplacilem pewnie nie male pieniadze wraz z kompem.
  Co dziwne nie widze tej partycji wiec nie mam pewnosci z eona wogole tam jest. Znajomy na HP ma partcje z winda partcje z danymi i partycje do odzysku wszystkie 3 widzi w moim komputerze a ja nie widze tej naszej instalacyjnej dlatego boje sie ze jej wogole tam nie ma.
  Rowniez chcial bym tam wrzucic win xp pro bo vista jakos za duzo pamieci mi zdzera niby 2 gb to duzo ale i tak mi malo. Ale pojawia sie tu problem bo nie bede miec sterownikow pod win xp do zadnego sprzetu. Jesli ktos moze pomoc cos poradzic lub doradzic bylo by fajnie.
  Zostawie namiar na moje gg 3553894. Pozdrawiam

 15. Władek

  Mam aspire 3610. Po ataku z sieci mam teraz same problemu z komputerem. Nie mogę zainstalować żadnego programu antywirusowego, nie działają żadne (nawet najnowsze) punkty przywracania systemu, nie działa program eRecovery i nie mogę odtworzyć systemu z wykonanej wcześniej płyty obrazu systemu windows xp.Z zainteresowaniem przeczytałem powyższe uwagi, może coś wykorzystam. Serwis acera oferował mi płyte recovery za ok. 150 zl.

 16. Iwo

  Witam!
  Jezeli wypale sobie plytke z systemem, zainstaluje jakis inny, potem wroce do tego z plytki do ALT+f10 beda dzialaly? Musze wiedziec ASAP – najpredzej jak to mozliwe
  mail : marcel _ 89 AT op.pl (forma ta ze wzgledu na spam-boty)

 17. Agata

  Mam pytanie a zarazem prosbe (odnosnie laptopa Acer Aspire 3610) Laptop kupilam prawie 2 lata temu ( gwarancja na rok). Na plycie monitora prz zawiasach zaczely sie robic pekniecia. Czy moge cos z tym zrobic?? Juz raz miala taka sytuacji i w ramach gwarancji wymieniono ta czesc. Bardzo prosze o odpowiedz.
  Pozdrawiam

 18. xbartx

  Agata: Nic z tym za bardzo nie zrobisz, bo w tańszych laptopach gdzieś trzeba te koszty ciąć, więc odbija się to właśnie na jakości plastiku i zawiasów. Nie raz i nie dwa już widziałem jak w sprzęcie poniżej 2500 PLN zawiasy łamały się po 9 m-c albo jeszcze szybciej a plastik pękął i schodziła z niego farba – coś za coś.

 19. Tomek

  odnosnie artykulu – do autora: To po co te wszystkie zabiegi skoro na koniec i tak dyski sa foramtowane i system wgrywany od nowa? totalna bzdura

 20. marek

  mam laptopa acer aspire 3610. Proszę o pomoc,robiłem formata dysku C I UTRACIŁEM WSZYSTKIE STEROWNIKI a nie mam orginalnej płytki którą dostałem przy zakupie.Co teraz proszę o podpowiedż z góry dziękuje.

 21. ron

  mam pytanie. podczas d2d recovery formatowana jest tylko partycja C:?
  mam acer aspire 3610. partycja D: zostaje nie ruszona? moje gg to:
  7519205. Z gory dzieki za pomoc.

 22. acer_fan

  witam.mam problem. acer 3613 podczas uruchamiania zatrzymuje sie na blekintym ekranie z niebieskim paskiem na dole ktory nie dochodzi do konca i zeby windows zaskoczyl musze wcisnac ESC, lub kilka innych klawiszy, po czym jest kilka dzwiekow i Windows sie laduje. Co moze byc przyczyna?? I jak mozna to naprawic?? Wilkie dzieki za porade..GG:9663585

 23. Pawlo182

  Mam taką sytuację: w wyniku mojego zainteresowania do psucia wielu rzeczy, robiąc nowe partycje, niespodobała mi się partycja Acerowska, więc ją wywaliłem :P Czy płytka, która tworzy się przy pierwszym uruchomieniu Acera posiada windowsa czy tylko tą partycję Acerowską? Jaką mam pewność, że jeśli przekopiuje dane z płytki na partycję X wszystko będzie OK i będe mógł „pierwotny” system zainstalować?
  Dzięki z góry (jakieś dłuższe porady proszę kierować na Pawlo182@poczta.fm)

 24. hultaj22

  Witam mam poważny problem jako nie wiedzący wszystkiego kupiłem laptopa acera aspire3610 jakiś czas temu padł system koledzy próbowali zainstalować nowy i co się okazało przy formacie jakaś partycja nie wiadomo skąd to usunąć ją i tak mi zrobili teraz jak poczytałem na necie to wstyd się przyznać klapa brak sterowników do karty dżwiękowej , bezprzewodowej, i graficznej, a kopi zapasowej nie mam ..Prosił bym jeżeli ktoś ma taką płytkę z tym systemem i jest w stanie pomóc to podaję mój numer gg 6690003. email to hultaj22@interia.pl Będę wdzięczny nawet się mogę dogadać.czekam.

 25. pablomerol

  Witam wszystkich!
  Dostalem Acera 3610 lekko uszkodzonego tzn.bylo wyrwane gniazdo zasilania i nie dzialal ekran.Oprocz tego brakuje w nim twardego dysku.W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos ma moze zgrane na CD instalki do tego Acerka bo po naprawie juz dziala ale poniewaz jestem „zielony” w komputerach nie umiem sobie znalesc w necie odpowiednich stron z instalkami.
  Prosze o rady i sugestie na e-maila:pawelimilena@wp.pl
  Bylbym wdzieczny za kazda mozliwa pomoc w tej sprawie.
  Pozdrawiam.

 26. michal

  witam wszystkich ja mam taki problem

  otoz ja mam Acer 5633WLMi 2Gb ram 160Gb dysk GF 7300 15,4″ i system jaki byl na recovery partition to vista (home premium) (wloska) i przy instalacji XP usunalem partycje nie robiac plyty recovery :( niestety .chcialbym zainstalowac viste na tym laptopie razem ze sterownikami przeznaczonymi do tego modelu (mam numery orginalne) ale niestety takiej nie posiadam .Co do sterow to na stronce acera sa wszystkie pod xp i vista ale instalacja ich sprawia duzo problemow i czasem sie system wykaszania (np.u mnie) Bardzo prosze posiadaczy tego modelu o mala przysluge otoz poprosilbym o plytke recovery bo bez niej nic nie zdzialam, wynagrodze prace !! prosze o kontakt euro666@o2.pl /gg 2454392

 27. criss

  Ema moze to smieszne pytanie ale jak zrobic format laptopa ???
  Bo osobiscie mam stacjonarny kompek i nie mam z tym problemu , ale kumpela podrzuciula mi ACERA do formatu i cos mi nie idzie POMOZCIE!!!

 28. Sidor{UD]

  siema ja posiadam acera aspire 3693, ale nie chodzi mi o odzyskiwanie danych z ukrytej partycji, bo mój brat ją usóną żeby powiększyć powierzchnie dysku. Interesuje mnie natomiast to że orginalny sys to vista home basic ale brat usóną i wgrał XP ale już na XP karta graficzna nie działała poprawnie zainstalował inną vistę home basic i nic też nie działa karta. pytanie? czy ten windows na ukrytej partycji był jakis specjalny czy może stery były dobrane do tej karty bo nie wiem. sprawdzałem wiele źródeł i wersji sterów a także windowsów i nie działają, a problem objawia się tym że gry które działały na orginalnym sys tu nie działaja i wypisuje coś …direct 9 render i wyłącza grę proszę o pomoc

 29. arktos_djb

  Ba rany – to nie łatwiej nacisnąć kombinację klawiszy ALT+F10?? Jeśli ukryta partycja nie była naruszona to można z niej spokojnie wystartować… :):) Mam nadzieje ze niektórzy poszukując pomocy na tej stronie doczytają do końca strony. Pozdrowionka.

 30. Maslak

  mam wielki problem ….poszukuje sterownikÓw do wifi w laptopie acer 3610….nie moge kogrzystac w wbudowanego wifi bo wlasnie sa potrzebne do tego odpowiednie sterowniki…..prosze o szybka pomoc !!!! z gÓry dzieki

  moje GG:452439

 31. Lucas

  Witam wszystkich borykam sie juz od kilku dni z pewnym problemem mam acer aspire 9301 AWSMi w ktorym jest wbudowane gniazdo do odczytu kart pamieci miedzy innymi kart SD problem w tym ze juz od kilku dni moj kap. jej nie czyta probowalem nawet cofania systemu i nic niepomoglo prosze o pomoc

 32. kinga

  Witam. Mam taki problem, mam notbooka Acer Aspire 5720ZG i popsułam go w taki sposob ze teraz zaden plik exe mi nie dziala. Chce zainstalować sobie win XP Home Edition oryginalnego ale boje się czy wszytsko bedzie mi działać ok mam kompa 2 rdzeniowego i nie wiem jak i co pomocy prosze o odpowiedzi na maila była bym wdzięczna kinia_skc@wp.pl

 33. damian

  ja musze przyznac ze to co opisales mnie akurat bardzo pomoglo, a wiec wielkie dzieki,na szczescie do ploki dysk dziala mozna przywrucic wszystko bez problemu ale kiedy dysk zawiedzie moze to troche kosztowac,mysle ze to nie kazdy rozumie,dzieki

 34. marus19

  ja mam problem podobny tylko ze umnie na acerku uruchamia sie recovery aniemoze zastartowac po skonczeniu powinien zrestartowac anie robi tego a jak go zresetuje to znowu zalancza erecovery prosze o pomoc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s